23 грудня 2024 року відбулося засідання педагогічної ради з питання «Інклюзивне навчання – рівний доступ до якісної освіти». З доповіддю виступила заступник з навчально-виховної роботи Тимчук І.В., яка провела глибокий аналіз інклюзивного середовища ліцею та формування інклюзивної культури у закладі освіти. Було наголошено на проблемах та викликах, з якими стикаються педагоги під час роботи в інклюзивних класах.

Зупинилися також на тому, що МОН ухвалило Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання до 2029 року, метою якої є створення умов для доступу до якісної освіти кожного здобувача відповідно до його індивідуальних потреб та можливостей. Педагоги розглянули три стратегічні цілі, очікувані результати та перелік заходів для підтримки педагогів.

Участь у роботі взяли: Давидюк М.Б., практичний психолог, яка розкрила питання «Психологічні аспекти інклюзивного навчання», асистенти вчителя Хомюк Д.А., Замелюк К.О. – з питання «Формування умов для створення безпечного, мотивуючого та розвивального освітнього простору», корекційні педагоги Пилюк К.М., Невинна Т.І., вчитель логопед Янюк Т.Г. – з питання «Реалізація корекційної складової індивідуальних програм розвитку як ключова складова рівного доступу», учителі, які працюють в інклюзивних класах Тороканець Н.В., учитель початкових класів, Пушкарська О.Л., учитель математики, Романюк В.В., учитель української мови і літератури – з питання «Методична підтримка через обмін досвідом щодо впровадження сучасних інклюзивних технологій». Класний керівник 6-А класу Малесик Т.Р. розкрила питання «Педагогіка партнерства як складова інклюзивної культури».

За підсумками заходу було затверджено план, що включає серію тренінгів для вчителів.