🖇 НМТ необхідно складати для вступу у виші на всі спеціальності. Якщо ви не плануєте вступати до вишу, то НМТ можна не складати.
🖇 Вступати на будь-яку спеціальність можна з будь-яким додатковим предметом. Звертайте увагу на коефіцієнти.
🖇 НМТ складатиметься з 2 блоків: українська мова+математика та історія України+предмет на вибір (між блоками НМТ буде перерва до 20 хв).
🖇 Можна обирати порядок виконання завдань в межах одного блоку, між блоками — ні.
🖇 Після кожної відповіді у тесті обов’язково потрібно натискати кнопку «Зберегти відповідь». Без цього відповідь не буде зараховано.
🖇 Завдання з українською мови будуть за старим правописом.
🖇 Довідкові матеріали будуть в електронному вигляді з математики, фізики та хімії. На столі буде чернетка, потрібно взяти із собою ручку.
🖇 Обрати 5 предмет на НМТ немає можливості.
🖇 Пробне НМТ у 2024 проводитися не буде.
🖇 Тести минулих років можуть інколи траплятися.
🖇 Завдань з розгорнутою відповіддю не буде.
🖇 Складність тестів у 2024 році буде ідентичною до минулорічних завдань.
🖇 Щодня буде унікальний набір тестових завдань НМТ.
🖇 Під час повітряної тривоги роботу над тестом буде призупинено до її завершення.
🖇 Якщо тривога закінчиться швидко, всі учасники повертаються до тестування і продовжують тестування із тієї ж хвилини, на якій звершили.
🖇 Якщо тривога триватиме занадто довго, вступника буде переведено на додаткову сесію.
🖇 Участь у додатковій сесії можлива лише з поважних причин (технічні несправності, за станом здоров’я, довга повітряна тривога).
🖇 Якщо учасник тестування склав 2 предмети першого блоку, а під час перерви почалася повітряна тривога, яка триватиме дуже довго, то на додатковій сесії потрібно знову складати всі 4 предмети.
🖇 Якщо учасник завершив тестування першого блоку раніше, то він може перебувати в аудиторії до оголошення перерви або пройти в приміщення, де буде організовано перерву.
🖇 Приступати до виконання завдань другого блоку раніше визначеного часу не можна. Зекономлений час під час проходження першого блоку не поширюється на другий блок.
🖇 Якщо під час перерви учасник покинув пункт проведення тестування (для прикладу подихати свіжим повітрям), то до пункту тестування його більше не впустять, а результати буде анульовано. Учасник має знаходитися в межах пункту проведення тестування.
🖇 Переглянути результати НМТ можна буде одразу після завершення тесту. Але офіційні результати буде оприлюднено до 2 липня.
🖇 У разі виникнення будь-яких проблем учаснику необхідно звернутися до інструктора. Якщо під час проходження тестування будуть проблеми технічного характеру, то час витрачений на усунення проблем учаснику буде додано.
🖇 Подання апеляції щодо змісту тестових завдань НМТ у 2024 році не передбачено.
🖇 Якщо буде виявлено технічну помилку у тесті, то усі учасники тестування, які складали НМТ того дня отримають відповідний бал у себе в кабінеті.
🖇 До входу до центру тестування необхідно показати документ, що посвідчує особу (паспорт / документи в Дії) та сертифікат учасника (генерується в персональному кабінеті).
🖇 Не можна брати з собою в аудиторію: цифрові годинники, навушники, флешки, телефони тощо. Все потрібно віддати на зберігання перед початком тестування.
🖇 Буде огляд з металошукачами.
🖇 За кордоном можуть бути проблеми з місцями у додатковий період, тому варто пройти тестування в основний період.
🖇 Випускники 2024 року, які складатимуть тестування в Україні, складатимуть його у червні після минулорічних випускників. За кордоном випускники 2024 року складатимуть одразу з початком основної сесії у травні.